Do badania kamieni wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt specjalistyczny renomowanych firm europejskich:

KRUESS OPTRONIC


Mikroskop Gemmologiczny

Mikroskop z funkcją Zoom – precyzyjny naukowy instrument, opracowany do profesjonalnego użytku w laboratoriach gemologicznych. Jest to specjalny mikroskop przeznaczony do analizy kamieni kolorowych i diamentów. Stworzony na bazie elementów optycznych i mechanicznych o wysokim standardzie.

Zaawansowany system oświetlenia, używający kombinacji świateł: przenikającego, padajacego i ciemnego podświetlanego pola LED pozwala na dokładną i kompletną analizę powierzchni i wnętrza badanego obiektu. Podstawa oraz głowica mikroskopu może być obracana o 360° a statyw pochylany o 90°. Pozwala to na zmianę pozycji pracy urządzenia z wertykalnej do horyzontalnej, co znacznie ułatwia obserwację np. w imersji.


Dichroskop Kalcytowy

Instrument używany do badania pleochroizmu; weryfikacji kamieni kolorowych o pojedynczej lub podwójnej refrakcji. Niezastąpiony w badaniu surowych, również bezbarwnych minerałów w celu ustalenia kierunku cięcia i szlifu.


Spectroskop Gemologiczny

Urządzenie do jakościowej analizy i pomiaru emisji i absorpcji spektrum. Wyposażony w skalę pomiarową długości fal, źródło światła światłowodowego z kontrolą intensywności (bez zmiany barwy) oraz polaryzator. Pryzmy Amici zapewniają ostrość spektrum zaś wbudowany adapter umożliwia podświetlenie skali cyfrowej.


Polaryskop

Używany do szybkiej i jednoznacznej identyfikacji jedno i dwu refrakcyjnych kamieni, pomocny w rozróżnieniu kamieni naturalnych od syntetycznych i szkła. Pomocny również w ustaleniu wewnętrznego napięcia w diamentach przed ich cięciem.  Dwa polaryzujące filtry pozwalają na obserwację struktury i właściwości optycznych kamieni szlachetnych.


Analityczna Lampa UV (fale długie i krótkie)

Specjalna lampa do obserwacji fluorescencji, fotofosforesencji i luminesencji obiektów w obliczu ultrafioletowych fal długich i krótkich. Niezastąpiona w odróżnieniu diamentów naturalnych od symulantów, szafirów i szmaragdów od syntetyków, rubinów od granatów oraz naturalnych kamieni od syntetyków i szkła. Posiada specjalny filtr bezpieczeństwa przed szkodliwym wpływem na badajacego.


SYSTEM EICKHORST


Refractometr GemLED

Innowacyjny refractometr do badania kamieni jubilerskich z wbudowanym monochromatycznym podświetleniem LED sieciowym oraz na baterie.  Służy do analizy indeksu refrakcji kamieni jedno i dwu refrakcyjnych, ustalania parametru dwójłomności światła przenikającego, co pozwala na klasyfikację minerału według jego chemicznego składu a także struktury (np. krystalicznej).


GEM-A


Filtr Chelsea

Dichromatyczny filtr do identyfikacji kamieni naturalnych, syntetycznych oraz imitacji z uwagi na spektrum absorpcji światła.


Waga

Nowoczesna waga analityczna AS 160.R2 z profesjonalnym zestawem do wyznaczania ciężaru właściwego.